بیست سوالی انتخاباتی

پیش‌نویس – توضیح دو نکته:

از دوستانی که کامنت می‌گذارند درخواست می‌کنم با هویت افراد دیگر این کار را انجام ندهند. کامنت گذاشتن با اسم‌های مستعار و یا حتی ناشناس در این وبلاگ کاملاً آزاد است و فکر می‌کنم این مقدار آزادی کفایت کند که به حریم هویت دیگران تجاوز نکنیم. چه آن‌ها از این موضوع ناراحت بشوند و چه نشوند.

دوستان زیادی از سر دلسوزی به بنده نصیحت کرده‌اند که با اسم مستعار مطلب بنویسم و یا مطالب سیاسی ننویسم. به همه‌ی عزیزان خیلی شفاف می‌گویم که بنده هیچ کار غیرقانونی‌ای انجام نمی‌دهم که از پیگرد قانونی آن بترسم. بنده بر سر اعتقاداتم ایستاده‌ام و حرفم را خواهم زد. ترس برادر مرگ است و من حاضر نیستم به دلیل ترس از کارهایی که هیچ کدامشان غیرقانونی نیست جلوی ابراز اندیشه‌هایم را بگیرم. سعی کرده‌ام حرف حق را بزنم و حرفی را بزنم که به آن اعتقاد دارم. سعی کرده‌ام به کسی توهین نکنم و در عین حال آن‌جایی که به شعورم توهین شده واکنش نشان داده‌ام. از دفن کردن اعتقاداتم در پستوی خانه متنفرم. اگر مبتنی بر قانون بخواهند از من بازخواست کنند که چه نوشته‌ام و چرا نوشته‌ام، سرم را بالا نگاه خواهم داشت و توضیح خواهم داد. ولی اگر بخواهند غیرقانونی بازخواستم کنند، این من نیستم که باید بترسم، چرا که خدایی هست. من نه کسی را دعوت به اغتشاش کرده‌ام، نه برای براندازی جمهوری اسلامی تلاش کرده‌ام. بلکه پدرم را برای همین ایران و همین جمهوری اسلامی از دست داده‌ام. پس اگر من سرم را بالا نگیرم و به صورت کاملاً آرام و دور از خشونت اعتراض نکنم، چه کسی جرأت چنین کاری را خواهد داشت؟

امروز یک بیست سوالی خواهیم داشت:

یک) کاربرد انتخاباتی دارد؟

بله.

دو) شورای نگهبان است؟

خیر.

سه) کاربرد تقلبی دارد؟

بله.

چهار) وزارت کشور است؟

خیر.

پنج) شخص است؟

خیر.

شش) شیء است؟

بله.

هفت) پورحسین، مجری مناظرات انتخاباتی؟

خیر.

هشت) در جیب جا می‌شود؟

بله.

نه) حدادعادل؟

خیر. عرض کردم شخص نیست.

ده) من هم شخص نگفتم که. کاربرد زیادی دارد؟

بله.

یازده) الهام است؟

خیر.

دوازده) عجیب است. در جیب جا می‌شود و کاربرد زیادی دارد و الهام نیست؟ وسیله‌ی فانتزی است؟

شاید. در جاهایی به صورت فانتزی هم استفاده می‌شود.

سیزده) قانون اساسی است؟

خیر.

چهارده) برای اطلاع رسانی هم استفاده می‌شود؟

بله.

پانزده) ضرغامی؟

نخیر.

شانزده) عامل امنیتی هم هست؟

شاید. راهنمایی می‌کنم. اصولاً وسیله‌ی امنیتی نیست، ولی شاید بعضی جاها بتوان از آن استفاده کرد برای دفاع.

هفده) سرلشگر فیروزآبادی؟

خیر آقا. خیر. ایشان مگر در جیب جا می‌شوند؟

هجده) حق با شماست. عمراً جا نمی‌شوند. جا شدنش در جیب خطرناک است؟

بله.

نوزده) موبایل دوربین‌دار و اس.ام.اس دار است؟

خیر.

بیست) روبان سبز است؟

خیر.

دوستان؛ شما می‌توانید در قسمت نظرات، سوالات را ادامه بدهید تا با پاسخ‌های بنده به جواب بیست سوالی پی ببرید. به برنده یک حلقه سوراخ موش برای پناه گرفتن در مواقع اضطراری و به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

94 دیدگاه در “بیست سوالی انتخاباتی”

  1. خیلی خوبه. باید یک بلاگ هم برای خنک کردن نیم تنه بالا بزنی…در مورد قعمل خلاف فانون نوشتی؛ فقط یادآور بشوم که اون که قانون اساسی(رحمه الله علیه) بود، با تفسیرهای جورواجور و فصل الخطاب و .. زدنش زمینلایحه قوانین سایبر همچنان در خانه ملت سرگردان نگه داشته شده تا مبادا دست وپای مجریان فصل الخطاب های جسته و گریخته را بگیردپسرم! در این مملکت بدون داشتن قانون سایبر، حکم دادگاهی برای فعالان اغتشاشگر سایبری در آوردند..

  2. خیلی خوشحالم میثم جان که می خواهی با صلابت به کار خودت ادامه بدی.امیدوارم که همیشه در راهت موفق باشی.هر جامعه ای که مقداری از آزادیش رو بدهد تا مقداری امنیت بدست آورد، لیاقت هیچیک را ندارد و هر دو را از دست خواهد داد"بنیامین فرانکلین"

  3. فقط یه نکته کلی(بقول میرحسین)ءاین صداقتت ما رو نابود کرده..بعدشم آی کیوی مهندسخب الکی میگفتی جواب این نیست،تعلیق قضیه زیاد میشدخاتمی بازی درآوردیاا

  4. سلام بانو اومده پاشویه بخونهگویی دوباره دوشنبه شده:دینکته :با ۱ موافقم شدیدادر مورد دو: من مخالف اسم مستعارم و کار میثم رو شدیدا تحسین می کنم که با نام خودش می نویسهاگه هم می بینید خودم با " بانوی غم " می نویسم دلیلش اینه که بانوی غم رو بیشتر از "سارا " می شناسن

  5. وای از دست بردیا ترکیدم از خندهمیثم می گما شاید این بردیا جاسوس انگلیسی ها باشهبلاگشو که خوندی تازه می گن اسمش بردیا نیست پنگولی ِ

  6. در مطلب بعدی که خواستی در پاشویه بنویسی یک مورد را به توضیحات اضافه کن۳ – حدیث جان لطفاً اگر جواب سئوال رو میدونستی نگو که یکم پاشویه جذابتر بشه و همون اول ضد حال نخوریم D:

  7. چقدر خوبه آدمی مثل من که همیشه خدا می خواد تظاهر کنه حالش خوبه یه جایی پیدا می کنه که بگه به خداوندی خدا حالم خوش نیستگور بابای "ا.ن" و هفت جد و ابادشنه آزادی داریم،نه امید و نه حتی یه ذره دل خوششب همگی بخیر

  8. ای ول به مرامت میثم جان مگه شما معتکف نبودی که از خودت پاشویه در کردی؟ قبول باشه. کلا ولی خیلی معلوم بود که خودکاره دفعه بعدی سخت ترش کن.راستی تولدت رو هم رو ۳۶۰ تبریک گفتم ولی بازم مبارکه تولد خودمم فردا مبارک میشه.تا پاشویه بعدی یا حق

  9. سلام. اولین باره میام اینجا و کلی لذت بردم هم از خوندن پست ها و نوشته هاتون هم از خوندن نظرات دوستان. کلا از فضای اینجا خیلی خوشم اومد. دوستانه و صمیمی و ساده :)از این به بعد هر دوشنبه اینجا خواهم بود!(خودم خودمو دعوت می کنم :دی )

  10. مرسی میثم بعد از مدت ها اومدم اینجا ها هرچند که دست خط نوشتت بر روی عکس مهندس موسوی را کلی این روزا دیدم و کلی به یادت بودم…مرسی از اینکه بعد از مدت ها خندیدمجقدر این روزهام تلخ می گذره.دوست داشتم به تو اینو بگم ، درد و دل یک فرزند انقلابی با یک فرزند شهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *