بیست سوالی انتخاباتی

پیش‌نویس – توضیح دو نکته:

از دوستانی که کامنت می‌گذارند درخواست می‌کنم با هویت افراد دیگر این کار را انجام ندهند. کامنت گذاشتن با اسم‌های مستعار و یا حتی ناشناس در این وبلاگ کاملاً آزاد است و فکر می‌کنم این مقدار آزادی کفایت کند که به حریم هویت دیگران تجاوز نکنیم. چه آن‌ها از این موضوع ناراحت بشوند و چه نشوند.

دوستان زیادی از سر دلسوزی به بنده نصیحت کرده‌اند که با اسم مستعار مطلب بنویسم و یا مطالب سیاسی ننویسم. به همه‌ی عزیزان خیلی شفاف می‌گویم که بنده هیچ کار غیرقانونی‌ای انجام نمی‌دهم که از پیگرد قانونی آن بترسم. بنده بر سر اعتقاداتم ایستاده‌ام و حرفم را خواهم زد. ترس برادر مرگ است و من حاضر نیستم به دلیل ترس از کارهایی که هیچ کدامشان غیرقانونی نیست جلوی ابراز اندیشه‌هایم را بگیرم. سعی کرده‌ام حرف حق را بزنم و حرفی را بزنم که به آن اعتقاد دارم. سعی کرده‌ام به کسی توهین نکنم و در عین حال آن‌جایی که به شعورم توهین شده واکنش نشان داده‌ام. از دفن کردن اعتقاداتم در پستوی خانه متنفرم. اگر مبتنی بر قانون بخواهند از من بازخواست کنند که چه نوشته‌ام و چرا نوشته‌ام، سرم را بالا نگاه خواهم داشت و توضیح خواهم داد. ولی اگر بخواهند غیرقانونی بازخواستم کنند، این من نیستم که باید بترسم، چرا که خدایی هست. من نه کسی را دعوت به اغتشاش کرده‌ام، نه برای براندازی جمهوری اسلامی تلاش کرده‌ام. بلکه پدرم را برای همین ایران و همین جمهوری اسلامی از دست داده‌ام. پس اگر من سرم را بالا نگیرم و به صورت کاملاً آرام و دور از خشونت اعتراض نکنم، چه کسی جرأت چنین کاری را خواهد داشت؟

امروز یک بیست سوالی خواهیم داشت:

یک) کاربرد انتخاباتی دارد؟

بله.

دو) شورای نگهبان است؟

خیر.

سه) کاربرد تقلبی دارد؟

بله.

چهار) وزارت کشور است؟

خیر.

پنج) شخص است؟

خیر.

شش) شیء است؟

بله.

هفت) پورحسین، مجری مناظرات انتخاباتی؟

خیر.

هشت) در جیب جا می‌شود؟

بله.

نه) حدادعادل؟

خیر. عرض کردم شخص نیست.

ده) من هم شخص نگفتم که. کاربرد زیادی دارد؟

بله.

یازده) الهام است؟

خیر.

دوازده) عجیب است. در جیب جا می‌شود و کاربرد زیادی دارد و الهام نیست؟ وسیله‌ی فانتزی است؟

شاید. در جاهایی به صورت فانتزی هم استفاده می‌شود.

سیزده) قانون اساسی است؟

خیر.

چهارده) برای اطلاع رسانی هم استفاده می‌شود؟

بله.

پانزده) ضرغامی؟

نخیر.

شانزده) عامل امنیتی هم هست؟

شاید. راهنمایی می‌کنم. اصولاً وسیله‌ی امنیتی نیست، ولی شاید بعضی جاها بتوان از آن استفاده کرد برای دفاع.

هفده) سرلشگر فیروزآبادی؟

خیر آقا. خیر. ایشان مگر در جیب جا می‌شوند؟

هجده) حق با شماست. عمراً جا نمی‌شوند. جا شدنش در جیب خطرناک است؟

بله.

نوزده) موبایل دوربین‌دار و اس.ام.اس دار است؟

خیر.

بیست) روبان سبز است؟

خیر.

دوستان؛ شما می‌توانید در قسمت نظرات، سوالات را ادامه بدهید تا با پاسخ‌های بنده به جواب بیست سوالی پی ببرید. به برنده یک حلقه سوراخ موش برای پناه گرفتن در مواقع اضطراری و به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

94 دیدگاه در “بیست سوالی انتخاباتی”

 1. رای منو که دزدیدنجواب صحیح من هم پای دیگران نوشته شدحداقل شما نمک به زخمم نپاشینکاش مهدی اینجا بود بغلم میکرد

 2. مگه من مثل خیلی‌ها دروغگو هستم که جواب را عوض کنم و به حدیث بگویم که اشتباه گفته است؟ من به شما علاقه‌مندم ولی هر کس به شما دروغ بگوید شما قبول می‌کنید؟ به جای آمریکا و اسرائیل نشسته‌اید؟

 3. الهی برات بمیرم بردیامی‌خواستم الکی بنویسم مهدی بردیا رو بغل کرد و در حالی که چشماش قلب قلبی می‌شد گفت:دوست دارم عشق منبعد یاد تذکرات میثم افتادم، بی‌خیال شدمخودت خوبی بردیا جون؟ با گرد و خاک چه می‌کنی؟

 4. جواب سؤال ازین خودکاراست که می‌گفتن جوهرش بعد از چند دقیقه محو می‌شه و مهدی از چین وارد کرده بودهجایزه رو رد کن بیاد میثمحرفم نباشهزوووود

 5. صبا جون از این مکان برای احوال پرسی استفاده نکنیدبرای احوال پرسی می تونید از پنگول نامه استفاده کنیدتذکری بیش نیشت و لاغیر

 6. یست سوالی غلط است.چون یک جواب دیگر هم دارد.هم شخص نیست.هم کاربرد امنیتی دارد.هم در جیب جا می شود.هم اطلاع رسانی می کند شفاف.هم هزار تا کاربد دیگه که شما بهش واقف نیستید.بله درست حدس زدید.جنتی . خودشه

 7. منم میخواستم جواب رضا رو بگم که از من دزدید. زیاد اهمیتی نداره رضا جان. شما خس و خاشاکی بیش نیستید و در سازمان ملل دست شما را قطع خواهم کرد. در ضمن خانوم حدیث شما دیگر چرا؟ شما که از گفتگو حرف میزدید. سریع به ما خیانت کردید. هر چه زودتر عذر خواهی کنین. در ضمن سه میلیون خودکار هم تاثیری در شمارش آرا ندارد پس دنبال جواب درست تر بگردید تا قانع کننده باشد. جواب صحیح انرژی هسته ای. انقدر هم در مورد انرژی هسته ای قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود

 8. مممنون صباالان تو بیابون نیستم،جای خوبیمراستی محبوبه تذکری بیش نیشت و لاغیرمعتاد شدی تو هم؟میلاد جان داداش مندو ساعته دارم میگم من بودم حدیث کجا بود اخهعجب خبطی کردم با اسم اون کامنت گذاشتم ها

 9. رامونا خیلی تابلوئه که تویی ها. خوشحالم که سالمی. بیست سوالی اسم یه مسابقه‌ی تفریحی هست در ایران. شرکت کننده باید با پرسیدن بیست سوال به جواب برسه. جواب‌ها هم فقط باید بله یا خیر باشه.

 10. اینکه از همون اول تابلو بود آقا میثم! یه ذره گمراه کننده تر بیست سوالی طرح کن. البته برای اینکه رد گم کنی می شد از اول جواب صریحی برای کامنت حدیث نذاری.

 11. ببین آقا میثم من به شما علاقمندمنگید این حرفو!امن تعجب میکنم!ابگم حدیث از یک ماه قبل از به روز شدن به عنوان برنده ی بیست سؤالی انتخاب شده بود؟؟بگم هممون رسماً سر کار بودیم؟؟بگم این چهل و سه نفر که تا الان نظر دادن بریزن تو خیابونا بیچارت کنن؟؟بگــــم؟؟؟بگــــــــم؟؟؟بگــــــــــــــم؟؟؟؟

 12. البته خودکار کاربردهای فشاری هم دارد که در سوالهای مطرح شده به صورتِ مستتر به آن اشاره شده بود!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *